Bloky dúchadla

 
 
 

Blok dúchadla - dlhá životnosť vďaka inteligentnému riešeniu detailov.


Technické údaje:

Séria OMEGA
Dodávané množstvo: 0,59 159 / min
Pretlak 1000 mbar
Podtlak 500 mbar 
Precízna výroba.
Moderné CNC riadené obrábacie stroje brúsia profily rotorov a ozubených kolies s presnosťou na tisíciny milimetra. Minimálna šírky medzier medzi vrcholom rotora a skriňou dúchadlá zaručujú veľmi vysoké objemové stupne účinnosti vďaka nízkym stratám vzduchu spätným prúdením - z toho vychádzajú aj dúchadlá s nízkym počtom otáčok. Nepatrné ohrievanie bloku umožňuje konečné kompresné teploty vzduchu do 160 ° C. Pre zabezpečenie trvalo vysokej kvality sa priemerujú prípustné tolerancie všetkých skríň blokov a rotorov.

Tesnenie málo podliehajúce opotrebovaniu.
Sériovo je použivané labyrintové tesnenie piestneho krúžku s výfukovým kanálom medzi prepravnou a olejovou komorou.


 


Veľkoryso dimenzované ložiská.
Cylindrické valivé ložiská na 100% zachytávajú premenlivé sily tlaku plynu, ktoré radiálne pôsobia na rotory bez pruženia. Toto sa vyskytuje u guličkových ložísk s kosouhlým stykom a dosahuje sa tak, pri rovnakom zaťažení, nominálne desaťnásobná životnosť
Precízna synchronizácia.
Ozubené kolesá s čelným ozubením najvyššej kvality ozubenia 5f 21 s minimálnou bočnou vôľou dôležitým faktorom pre tesnosť bloku a prispievajú k dobrému volumetrickému stupňu účinnosti.


 


Stabilné rotory.
Mimoriadne vysoká kvalita vyváženosti Q 2.5 stabilných, spoločne s koncami hriadeľov z jedného kusu vyrobených rotorov, zaručujú pokojný chod bez vibrácií. Konce rotorov s integrovanými tesniacimi lištami robia blok dúchadla odolnejší proti znečistenému nasávanému vzduchu a tepelnému namáhaniu.
Solídna skriňa bloku.
Rebrová štruktúra jednoliateho tela skrine zaisťuje vysokú torznú tuhosť pri najlepšom možnom odvádzaní tepla.Optimálne mazanie.
Rozstrekovacia disky na každom konci hriadeľa zaisťujú rovnomerné zásobovanie všetkých ložísk a ozubených kolies mazivom.