Budúcnosť výroby kompresorov KAESER -vystavba nových tovarní

 
 
 

Budúcnosť výroby kompresorov KAESER -vystavba nových tovarní


Na viac ako 20 000 m2 prebieha  výstavba nových tovární na výrobu nových kompresorov. V pondelok 26. mája 2014, padol štartovný výstrel pre dve nové inovatívne továrne Kaeser Kompressoren.

Kaeser Kompressoren
z Coburgu  je špecialistom na stlačený vzduch. Vykazuje roky nepretržitý a zdravý rast, čo sa prejavuje aj vo zvýšenom dopyte na výrobnú kapacitu kompresorov.

V oboch nových výrobných halách vznikne inteligentná továreň, ktorá sa vyznačuje trvalo stúpajúcou produktivitou a flexibilitou. Tu sa budú vyrábať najmä skrutkové kompresory podľa najnovšieho stavu techniky, ktoré sa počítajú do základnej kompetencie podniku.

"Touto investíciou sme otvorený pre ďalší rast našej firmy a
dobré vybavenie firmy do budúcnosti. Výroba kompresorov sa spája s internou a externou logistikou a organizáciou predaja smerom do priemyslu 4.0. Cieľom je vyrábať nové a inovatívne výrobky v najvyššej kvalite, optimálnej produktivite as najkratšími dodacími lehotami. Prirodzene chceme touto inovačné továrňou ďalej zostať verní sídlu Coburg "povedal Thomas Kaeser, predseda predstavenstva podniku.

Výrobné haly vznikajú paralelne so štátnou cestou po celej dĺžke od starého k novému kruhovému objazdu. Uprostred sa navzájom spojí s budovou logistiky. Ďalší most, ktorý sa stavia v zadnej časti, sa postará o to, aby sa v budúcnosti vyrábané kompresory plne automaticky transportovali do najmodernejšieho distribučného centra.

Dokončenie budovy je plánované na jún 2016. Kompresory sú potrebné vo všetkých odboroch priemyselnej výroby ako napr. v strojárstve, automobilovom priemysle, farmaceutickom priemysle, chémii, drevárskom a nábytkárskom priemysle, baníctve, stavebníctve, rybárstve, čističkách odpadových vôd atď.. Stlačený vzduch sa tiež používa v nemocniciach zubných ambulanciách.
Úvodný výkop pre dve nové inovatívne továrne u Kaeser Kompressoren (zľava na obrázku): Bernhard Brand (vedenie výrobného centra skrutkových rotorov), Dr Birgit Weber (druhá starostka Coburgu), Thomas Kaeser, Tina-Maria Vlantoussi-Kaeser, Primátor Norbert Tessmer , Dirk Eichhorn-mODEL (stavebníctvo firmy Kaeser), Friedrich Herdan (Prezident priemyselnej a obchodnej komory pre Coburg).