i.HOC oslavuje svetovú premiéru

 
 
 

i.HOC oslavuje svetovú premiéru


Efektívna výroba suchého stlačeného vzduchu, vďaka regenerácii plného prúdu.

i.HOC je nová integrovaná nadstavba rotačnéj sušičky pre suchobežný skrutkový kompresor od Kaeser Kompressoren. Dodáva spoľahlivo a stabilne dokonca aj za nepriaznivých okolitých podmienok stlačený vzduch s tlakovými rosnými bodmi mínus 40 stupňov Celzia a ešte pritom tiež šetrí energiu.

i.HOC = "integrated heat of compression dryer". To znamená, že teplo, ktoré beztak vzniká pri stláčaní vzduchu, sa využíva pre regeneráciu sušiaceho prostriedku. Množstvo tepla je k dispozícii takmer zadarmo, dodatočný nárok na energiu pre proces sušenia nie je nutný. Výsledkom je najvyšší efektivita pri spoľahlivom sušení a zároveň menšími nákladmi na energiu. Tiež pri variabilných dodávaných množstvách.

V protiklade k na trhu existujúcim systémom využíva i.HOC celkové množstvo tepla. Tým sa môžu tiež pri nepriaznivých podmienkach ako nízkom tlaku, vysokých teplotách alebo malom vyťažení spoľahlivo vytvárať nízke tlakové rosné body. To je možné vďaka vysoko efektívnemu a regulovateľnému radiálnemu dúchadlu, ktoré na jednej strane kompenzuje tlakové straty v procese sušenia, na druhej strane automaticky upravuje sušenie vždy na rozdielne prevádzkové podmienky.

Firmou Kaeser patentované postupy využívajú regeneráciu plného prietoku a tým zaručujú spoľahlivé sušenie bez elektrického dodatočného ohrevu alebo dávkovanie studenej vody, aj pri okolitých teplotách do 45 stupňov Celzia.

Celkový priebeh je perfektne riadený integrovaným riadením kompresora Sigma Control 2. To reguluje okrem iného radiálne dúchadlo a pohon bubna nadstavbové rotačné sušičky i.HOC. Je jedno aké prevádzkové podmienky panujú alebo aké dodávané množstvo je potreba, automatické prispôsobenie sa postará o to, aby sa spoľahlivo a stabilne docieľovali tlakové rosné body mínus 20 stupňov Celzia a za zvláštnych podmienok až mínus 40 stupňov Celzia.

Premyslená kompaktná konštrukcia zariadení dovoľuje nielen jednoduchú a nákladovo úspornú inštaláciu, ponúka tiež najoptimálnejšie podmienky pre údržbu a vyžaduje relatívne malú inštalačnú plochu.

Ako dodatočná výhoda Kaeser systému i.HOC môžu dosahovať vďaka regenerácii plného prietoku u vodou chladených suchoběžných skrutkových kompresorov vysokej miery rekuperácie tepla, pretože chladič kompresora sa môže využiť na tento účel. U doterajších systémov vznikajúce straty množstva tepla separátnym chladičom sušičky sa úplne zamedzí. To dodatočne ušetrí náklady na energiu, ktoré sa môže inak využiť eventuálne pre výrobu procesného tepla alebo vykurovania.


    


Spoľahlivo a stabilne dodáva stlačený vzduch s tlakovými rosným bodmi mínus 40 stupňov Celzia a ušetrí pritom energiu a priestor: suchobežný skrutkový kompresor s novou integrovanou nadstavbovú rotačné sušičkou i.HOC.