Kompresory

 
 
 

Kompresory Kaeser


Nemecký výrobca kompresorov s tradíciou od roku 1919. Kvalitné technológie a precízne spracovanie dokáže uspokojiť aj tie najnáročnejšie požiadavky na stlačený vzduch.

 

Druhy kompresorov Kaeser

 
Ponúkame veľké množstvo kompresorov a ďalších doplnkových zariadení pre úpravu a rozvod stlačeného vzduchu. Ponúkame produkty v širokej škále použitia od výkonných stavebných kompresorov po dentálne a iné kompresory pre špeciálne použitie.


Skrutkové kompresory.
V kompresoroch Kaeser sa používa patentovaný Sigma profil, ktorý oproti iným dokáže usporiť 15% energie. Pre ovládanie chodu kompresorov využité systémy Sigma CONTROL.

Skrutkové kompresory:

  • Štandardné prevedenie
  • S rekuperáciou
  • S vymrazovacou sušičkou
  • S reguláciou otáčok


Skrutkové kompresory suchobežné:

 

  

 

 

Piestové kompresory.
Moderné piestové kompresory ponúkajú pre mnoho aplikácií tlakového vzduchu veľmi hospodárne riešenia. KAESER program piestových kompresorov s mnohými variantmi a veľkosťami výkonu uspokoja každého zákazníka v širokom spektre použitia.

     Kompresory Clasic:
     malé kompresory pre remeselnú výrobu

     Kompresory Premium:
     vysoko kvalitné kompresory pre remeselnú výrobu

     Kompresory Eurocomp:
     stacionárne kompresory pri veľkej spotrebe vzduchu v priemysle

     Kompresory Airbox:
     stacionárne kompresory s reguláciou Sigma CONTROL
    
     Priemyselné kompresory:
     robustné prevedenie s dlhou životnosťou a spoľahlivosťou

     Dotlačovacie kompresory:
     cielené stlačenie tlakového vzduchu z hlavných sietí
Dentálne kompresory:

Špeciálne kompresory určené pre zubné technické pracoviská. Precízne spracovanie z osobitných akostných materiálov, dodávané so sušičkami Seccomat.

 

 

Mobilné kompresory


Stavebné kompresory s možnosťou jednoduchého premiestňovania nesú označenie Mobilair. Mobilné skrutkové kompresory KAESER majú rotory s energeticky úsporným SIGMA profilom. Vynikajú extrémne dlhou životnosťou, jednoduchou obsluhou a môžu byť vybavené aj patentovanou protimrazovou reguláciou Anti - Frost.

Naftové mobilné kompresory.
Pre použitie v náročných podmienkach a veľkou spotrebou stlačeného vzduchu. Naftové kompresory môžu dodávať 2 - 34 m3/min pri tlaku 7-14 bar.

Benzínové mobilné kompresory.
Benzínové kompresory majú kompaktné rozmery. Regulátor paliva zabezpečuje prísun množstva paliva podľa aktuálnej potreby stlačeného vzduchu. Tieto kompresory sú vybavené špeciálnym protihlukovým krytom. Môžu dodávať 0,85 - 1,6 m3/min pri tlaku 7-15 bar .

Elektrické mobilné kompresory.
Kompresory rady Mobiliár M 17 E až M 46 E sú určené pre použitie v podmienkach, kde nemožno produkovať žiadne splodiny alebo hluk. Elektrické kompresory sú tiché a vďaka elektrickému pohonu sa vyhnete obmedzeniam, ktoré sú spojené s prevádzkou kompresorov so spaľovacími motormi.

 

Úprava stlačeného vzduchu


Kvalitný stlačený vzduch a dlhá životnosť kompresorov je vždy spojená s použitím kvalitnej úpravou vzduchu. Podľa spôsobu použitia je potreba získavať vysušený, vyčistený alebo úplne sterilný vzduch. Pomocou výrobkov KAESER získate kvalitný stlačený vzduch, ktorého hodnoty znečistenia ležia pod hranicou merateľnosti.

Vysúšanie - bráni vzniku kondenzátu v trubkovom vedení.
Dochladzovanie -
Filtrácia - zaistí čistotu vzduchu a predĺži životnosť kompresorov a pneumatických strojov.
Vzdušníky - slúži na uchovávanie stlačeného vzduchu bez zníženia jeho kvality.
Regulátory tlaku -
Odvod kondenzátu -