S regulovateľnými otáčkami

 
 
 

Skrutkové kompresory s frekvenčným riadením SIGMATechnické údaje:

Konstrukčná rada: SM SFC až HSD SFC
Výkony motoru: 7,5 až 515 kW
Dodávané množství: 0,30 až 86 m³/min
Štandartné tlaky: 6,0 až 15,0 bar(pretl.)

SFC = SIGMA FREQUENCY CONTROL
Kompresory KAESER rady SM SFC až HSD SFC sú veľmi hospodárne skrutkové kompresory. U rady SM, SK a ASK SFC používame takmer bezúdržbový pohon klinovým remeňom KAESER s automatickým napínaním remeňa. Od rady ASD SFC sea používa priamy pohon KAESER 1:1 s regulovanými otáčkami.
Veľké kompresorové bloky KAESER s energiu sporiacim SIGMA PROFILom zostávajú mimo celý regulačný rozsah so skvelými údajmi o výkone.
Bez nutnosti zvýšenej údržby sú skrutkové kompresory s reguláciou otáčok rady SM SFC až HSD SFC stopercentne schopné plného zaťaženia.


Systém riadenia kompresora SIGMA CONTROL 2.
Ovládacia jednotka je vybavená prehľadným displejom a robustnými tlačítkami. Všetky podstatné informacie sú zistiteľné jedným pohľadom. Jasná štruktúra menu so  spojením s 30 voliteľnými jazykmi zdôrazňujú jednoduchú obsluhu. 


Konstantný tlak.
Prietok prúdu SFC kompresorov sa plynulou zmenou otáčok pri konštantnom prevádzkovom tlaku (±0,1 bar) prispôsobí v regulačnom rozsahu skutečnej spotrebe tlakového vzduchu. Možné zníženie maximálneho tlaku šetrí peníiaze. Každý nespotrebovaný bar znižuje spotrebu energie o 6%.

Prevádzkovo spoľahlivý tiež pri vysokých teplotách.
Velkoryso dimenzovaný menič frekvencie a účinné chladenie jeho separátneho ovládacieho panelu umožňuje bezproblémové nasadenie SFC kompresorov KAESER i pri okolitých teplotách do +45 °C.


Celkové zariadenie s certifikátom EMC.
Samozrejme je kontrolovaná a certifikovaná elektromagnetická znesitelnosť (EMC) všetkých použitých komponentov a celého zariadenia podľa platných smerníc.

 

 

 


Mäkký rozbeh bez škodlivých prúdových špičiek.
Pozvoľný nábeh hnacieho prúdu z nuly na plné zaťaženie bez prúdových špičiek umožňuje takmer neobmedzenú početnosť zapínania motora (počet zapnutí za časovú jednotku bez prehriatia). K tomu šetrí plynulé zrychlenie a spomalovanie pohyblivé diely.