Skrutkové kompresory KAESER s vymrazovacou sušičkou do 22 kW - kompletné systémy

 
 
 

Skrutkové kompresory KAESER s vymrazovacou sušičkou do 22 kW - kompletné systémy


Technické údaje - kompletné systémy:


Konstrukčná rada: SXC
Výkon motora: 2,2 až 5,5 kW
Dodávané množstvo: 0,26 až 0,8 m³/min
Štandartné tlaky: 8/11/15 bar(p)
Kompresory se SIGMA CONTROL BASIC

Konstrukčná rada: Aircenter
Výkon motora: 2,2 až 15 kW
Dodávané množstvo: 0,26 až 2,2 m³/min
Štandartné tlaky: 8/11/15 bar(p)

Prevedenie len  s kondenzačnou sušičkou:

Konstrukčná rada: SX T, SM T, SK T a ASK T
Výkon motora: 2,2 až 22 kW
Dodávané množstvo: 0,26 až 3,5 m³/min
Štandartné tlaky: 8/11/15 bar(p)

Kombinácia skrutkového kompresora a kondanzačnéj sušičky ušetrí priestor.
KAESER šiel novou cestou: kompresor a kondenzačná sušička nie sú v jednej společnej skrini, ale sú umiestnené v oddelených skriniach. To sušičku chráni pred vyzařovaným teplom kompresora a zvyšuje jej provádzkovú spoľahlivosť.

Energeticky úsporná kondenzačná suščka.
Riadením kompresora voliteľné, na provádzku kompresora nastavené funkcie vypínania* sušičky, výrazne znižuje spotrebu energie. Napriek priestorovo úspornej kompaktnej konstrukcii sú všetky komponenty veľmi dobre prístupné.
*) Nie je k dispozici u SXC.

Aircenter a SXC – kompaktné stanice stačeného vzduchu.
KAESER - AIRCENTER dodáva vysušený stlačený vzduch ako provádzkyschopný kompletný systém. Priestorovo úsporné usporiadanie skrutkového kompresora KAESER s energeticky účinným SIGMA PROFILom a kondenzačnou sušičkou na vzdušníku tvorí veľmi kompaktné a hospodárne zariadenie. V porovnaní s bežnými stanicami stlačeného vzduchu nie je u AIRCENTER a SXC takmer žiadna požiadavka na prepojenie trubkami a instaláciu.


Systém riadenia kompresora SIGMA CONTROL 2
.
Ovládacia jednotka je vybavená prehľadným displejom a robustnými tlačítkami. Všetky podstatné informácie sú zistiteľné jedným pohľadom. Jasná štruktúra menu v spojení s 30 voliteľnými jazykmi umožňuje ľahkú obsluhu.

 

 


Ľahká údržba.
Všetky údžbové práce sa robia z jednej strany, čo znamená: po odstránení ľavého krytu skrine sú všetky miesta údržby dobre dostupné. Stav fluida a napnutia remeňa je možné skontrolovať bez otvorenia krytu kontolným otvorem.

 

 


Kompletné riešenie so skrutkovým kompresorom.
Úspoa energie sa vyplatí tiež u menších skrutkových kompresorov: napr. o 20 % nižšia spotreba energie u zariadenia 5,5 kW s dobou chodu 1000 h znamená úsporu 1100 kWh a o 660 kg menej emisií CO2 za rok.

 

 


Kompletné riešenie s kondenzačnou sušičkou.
Tepelne izolovaná kondenzačná sušička je umiestnená pod skrutkovým kompresorom. Podstatou je výmeník tepla z ušľachtilej ocele s integrovaným odlučovačom kondenzátu.

 

 


Kompletné riešenie s akumulačnou nádržou.
Potiahnutý vzdušník vo vnútri zariadenia SXC má tri funkcie: ochladenie a akumulaciu stlačeného vzduchu rovnako ako oddelenie kondenzátu, ktorý sa potom elektronickým riadením odvádza spoľahlivo a bez tlakových strát.