Skrutkové kompresory modulové s kondenzačnou sušičkou do 132 kW

 
 
 

Skrutkové kompresory modulové s kondenzačnou sušičkou do 132 kW

Technické údaje:

Konstrukčná rada: ASD T až DSD T 
Výkon motora: 18,5 až 132 kW
Dodávané množstvo: 2,09 až 23,8 m³/min
Štandartné tlaky: 8/11/15 bar(p)

 

 

 

 

 

Inovačné: konstrukčná rada ASD T až CSD T.
Tieto skrutkové kompresory sú v prevádzkovej praxi všestranné, spoľahlivé a hospodárne.
Zo vstavynými modulmi kondenzačných sušiček sa stávajú z úsporných zariadení kompletné kompresorové stanice, dodávajúce stlačený vzduch vysokej kvality.
Kompresor a kondenzačná sušička sú  instalované v oddelených skriniach. To sušičku chrání pred vyžarovaným teplom kompresora a zvyšuje jej provádzkovú spoľahlivosť.

Energeticky úsporná kondenzačná sušička.
Riadením kompresora voliteľné, na provádzku kompresora viazané funkcie vypínania kondenzačnej sušičky, výrazne znižuje spotrebu energie.

Zostavené v prevádzky schopnom stave.
Modul kondenzačnej sušičky je namontovaný na kompresor a provádzkyschopný s ním prepojený. Jeho oddelená skriňa ponúka veľa miesta pre veľkoryso dimenzované komponenty sušičky. K tomu oddeľuje priestorovo stlačované teplo skrutkového kompresora od kondenzačnej sušičky.
Vďaka optimálne riešenému chladeniu pracuje zariadenie spoľahlivo až do teploty okolia + 45 °C.
 

Úspora energie s KAESER SIGMA PROFILom.
Každý blok skrutkového kompresora KAESER rotory s energeticky úsporným SIGMA PROFILOM. Starostlivá výroba a zabehané presné valivé ložiská zaručujú dlhú životnosť a vysokú spoľahlivosť.


 

 


Systém riadenia kompresora SIGMA CONTROL 2.
Ovládacia jednotka je vybavená prehľadným displejom a robustnými tlačidlami. Všetky podstatné informácie sú zistiteľné jedným pohľadom. Jasná štruktúra menu v spojení s 30 voliteľnými jazykmi podčiarkujú jednoduchú obsluhu. 


Spoľahlivý cyklónový odlučovač.
Cyklónový odlučovač predradený chladivové sušičke odstraňuje aj pri vysokej okolitej teplote a vlhkosti vzduchu spoľahlivo najväčší diel kondenzátu zo stlačeného vzduchu. Odvádzač kondenzátu ECO-DRAIN riadený v závislosti na výške hladiny ho odvádza bez straty tlaku.


 


Kondenzačná sušička s ECO-DRAIN.
Kondenzačná sušička je sama tiež vybavená elektronickým odvádzačom ECO-DRAIN, ktorý pracuje v závislosti na hladine a zabraňuje na rozdiel od magnetických ventilov stratám stlačeného vzduchu. To šetrí energiu a prispieva k prevádzkovej spoľahlivosti.
 
 

 


Miesto sporiaci modulový spôsob stavby.

Modul vymrazovacie sušičky robí zo štandardného skrutkového kompresora kompaktný kompresorovú stanicu. Všetky komponenty sú dobre prístupné. To uľahčuje a urýchľuje všetky údržbové práce.