Štandartné prevedenie

 
 
 

Skrutkové kompresory štandartného prevedenia s remeňovým pohonom do 22 kwTechnické údaje:

Konstrukčná rada: SX – ASK
Výkon motora: 2,2 až 22 kW
Dodávané množstvo: 0,26 až 3,5 m³/min
Štandartné tlaky: 8/11/15 bar(p)

 

 Flexibilný pohon KAESER klinovými remeňmi.
Skrutkové kompresory KAESER poháňané klinovými remeňmi presviedčajú svojou hospodárnosťou a spoľahlivosťou. Firma KAESER KOMPRESSOREN zaviedla tento druh pohonu ako jedna z prvých výrobcov kompresorov. Vďaka dopínaciemu zariadeniu zostáva stupeň účinnosti prevodu u pohonu klínovými remeňmi skrutkových kompresorov KAESER po celú dobu užívania stále dobrý. To zároveň znižuje náklady na údržbu. U rady SX používáme plochý remeň, ktorý nevyžaduje žiadne dopínanie.
 

Úspora energie s KAESER SIGMA PROFILom.
Každý blok skrutkového kompresora KAESER rotory s energeticky úsporným SIGMA PROFILOM. Starostlivá výroba a zabehané presné valivé ložiská zaručujú dlhú životnosť a vysokú spoľahlivosť.

 

 

 


Systém riadenia kompresora SIGMA CONTROL 2.
Ovládacia jednotka je vybavená prehľadným displejom a robustnými tlačidlami. Všetky podstatné informácie sú zistiteľné jedným pohľadom. Jasná štruktúra menu v spojení s 30 voliteľnými jazykmi podčiarkujú jednoduchú obsluhu. 


Automatické napínanie remeňov.
Automatické dopínací zariadenie pohonu klinovými remeňmi konštantne zabezpečuje dobrý stupeň účinnosti prevodu a zvlášť vysokú spoľahlivosť celého hnacieho systému.
(u SX nie je potrebné)

 

 


Filtrové vložky chladiaceho vzduchu.
Z okolia nasatý chladiaci vzduch obsahuje nečistoty. Vysoko účinné filtrové vložky chladiaceho vzduchu zabraňujú predčasnému znečistenia chladiča.

 

 

 


Optimalizovaný systém odlučovania.
Kombinácia hrubého odlučovanie optimalizovaného prúdením a špeciálnych odlučovacích vložiek vedú k veľmi nízkemu zbytkovému obsahu fluida v stlačenom vzduchu menej ako 2 mg / . Potreba údržby tohto odsávacieho systému je nanajvýš nízka.
(SX s vonkajšou odlučovacie vložkou)

 

 

Skrutkové kompresory s pohonom 1:1 až do 500 kW

 


Technické údaje:

Konstrukčná rada: ASD – HSD
Výkony motorov: 18,5 až 500 kW
Dodávané množstvo: 2,09 až 86 m³/min
Štandartné tlaky: 5,5 až 15,0 bar(pretl.)

Celý článok...