Skrutkové kompresory s pohonom 1:1 až do 500 kW

 
 
 

Skrutkové kompresory s pohonom 1:1 až do 500 kW

 


Technické údaje:

Konstrukčná rada: ASD – HSD
Výkony motorov: 18,5 až 500 kW
Dodávané množstvo: 2,09 až 86 m³/min
Štandartné tlaky: 5,5 až 15,0 bar(pretl.)

Prečo pohon 1:1?
Pri pohone 1:1 je blok kompresora priamo spojený s hnacím motorom, čím nevznikajú straty pri prenose sily. Skrutkové kompresory KAESER s priamym pohonom 1:1 majú skvelý výkon a umožňujú veľké úspory energie.
Rozhodujúce je, že ponúkajúci priamy pohon 1:1 disponuje presne odsúhlaseným výberom kompresorových blokov. Nakoľko firma KAESER KOMPRESSOREN ich sama vyvíja a flexibilne zhotovuje, sú k dispozicii vždy optimálne prispôsobené kompresorové bloky.

Pohon 1:1 šetrí 3 x

 • pri prenose sily nevznikajú žiadne straty energie
 • šetriace, veľké, pomaly pracujúce kompresorové bloky pre dodatečnú energiu
 • snižuje náklady na údržbu

  Úspora energie s KAESER SIGMA PROFILom
  Každý blok skrutkového kompresoru KAESER má rotory s energeticky úsporným SIGMA PROFILom. Dôkladná výroba a zabehnuté presné valivé ložiská zaručujú dlhú životnosť a vysokú spoľahlivosť.
  y Investičné náklady na stanici stlačeného vzduchu
  b Podiel nákladov na energiu
  s Podiel nákladov na údržbu
  g Možný potenciál úspor energie  Systém riadenia kompresora SIGMA CONTROL 2
  Ovládacia jednotka je vybavená prehľadným displejom a robustnými tlačítkami. Všetky podstatné informácie sú zistiteľné jedným pohľadem. Jasná štruktúra menu v spojení s 30 volitelnými jazykmi zabezpečuje jednoduchú obsluhu.

  Nízké otáčky

  Veľké kompresorové bloky prevádzkované vo vhodnom energetickom pracovnom rozsahu dávajú pri rovnakom príkone viac stlačeného vzduchu ako malé bloky s vysokými otáčkami. Nižšie otáčky tiež znamenajú menšie opotrebenie a tým menšie náklady na údržbu.

   


  Pohon šetriaci energiu 1:1
  Hnací motor a blok kompresora tvorí so spojkou a pripojovacou prírubou kompaktný, trvanlivý a takmer bezúdržbový agregát. S priamym pohonom KAESER nedochádza k žiadnym stratám energie, čo výrazne znižuje spotrebu.

  Radiálny ventilátor: tichý a účinný
  Ticho a silno  nasáva radiálny ventilátor chladný vzduch z okolia cez chladič. Vysoký zostatkový tlak zaisťuje prietok tiež pri znečistenom chladiči a má dosť rezerv pre pripojenie dlhších výstupných vzduchových kanálov. Radiálne ventilátory potrebujú menší hnací výkon než axiálne, usporia teda naviac energiu.