Sušenie

 
 
 

Sušenie tlakového vzduchu


Náročná a hospodárna úprava stlačeného vzduchu začína sušením.
Preto Kaeser Kompressoren ponúka širokú paletu efektívnych sušičiek stlačeného vzduchu rôznych funkčných princípov zodpovedajúcich stlačenému vzduchu všetkých stupňov kvality, tlakovým rosným bodom a dodávanému množstvu.

Diagram ponúka základný prehľad:
  • Pre "normálny" pracovný a riadiaci vzduch na tlakové rosné body až minimálne +3 ° C sa tak používajú v mnohých prípadoch energeticky úsporné kondenzačné sušičky radu "Secotec" od Kaeser Kompressoren.
  • Požadované tlakové rosné body do -70 ° C, ako napr. pre stlačený vzduch v elektronickom, farmaceutickom, potravinárskom a nápojovom priemysle, ale aj v prevádzkach ohrozených mrazom, alebo pre procesný vzduch v medicínskych odboroch, sa nechajú podľa potreby dodávaného množstva bezpečne a hospodárne dosiahnuť za studena alebo za tepla regenerujícími adsorpčnými sušičkami od Kaeser Kompressoren.
  • Ak je k dispozícii stácionárny alebo mobilný (napr. v kontajneroch alebo autách) a je málo miesta alebo je stlačený vzduch po prebehnutí kondenzačnou sušičkou v odboroch ohrozených mrazom sezónne treba ešte viac vysúšať, membránové sušičky od Kaeser Kompressoren tou správnou voľbou. vhodné aj ako bodovo použiteľná koncová sušička pre menšie množstvo stlačeného vzduchu priamo pred spotrebiče ako CNC stroje.